Po dlouhé době do hor

Tak jsem se konečně dostal do hor. Dvě noci mě a manželku hostila chata Kurzovka. O pobytu na tomto "honosném" hotelu by se dal napsat samostaný článek, ale já jen zníním, že všechno bylo dobré, ovšem to retro vybavení pokojů, to stojí za vidění.

Takže já měl díky tomu možnost na minimálně tři vycházky do okolních kopců. Ty jsem také využil. Ale abych to neměl jednoduché, tak první noc se přihnala bouřka, pořádně zalilo ale co hůř, obloha zůstala silně zatažená i ráno. Takže východ slunce se nedostavil. Obešel jsem jen kratší trasu a boj se světlem shrnu do věty : ISO 4000 od 6 do 8 hodin a přesto dlouhé časy. Ale rozhodně si nemohu stěžovat na to, že bych neviděl a nefotil zvěř. Několikrát se mi podařilo narazit na jelení zvěř na dobrou vzdálenost, kamzíka jsem potkal jen jednoho.

Večerni lehká procházka i se ženou vyzněla docela naprázdno, jen na zpáteční cestě se nám ukázala trojička kamzíků na pěšině. No a další ráno, které bylo pro změnu jasné a světlé mi zase nedarovalo žádné blízké setkání se zvěří, jak jinak, že. Jedna laň s kolouchem daleko v oparu a kamzík předaleko pod hřebenem, to byla veškerá zvěř. Tak sand se s kamzíky ještě letos setkám, tentokrát to byla opravdu bída.

 1. Ahoj kamaráde.
  Koukám a všechny fotky jsou super a na ty světelné podmínky naprostá paráda !!!!! Prostě umíš nastavit fotoaparát, tak aby jsi do fotek co nejméně zasahoval a to je Tvá veliká přednost a um při fotografování !!! Gratuluji 🙂
  S kamarádským pozdravem Václav.

  Václav
  Září 2, 2019
 2. Hmhmhm, tak vyrazíš po dlooooouhé době do kopce a máš vysoké zase tři dupy :-).
  A ten vykulený kamzík je supr!!

  Mouka
  Září 1, 2019
 3. Mě picne jednou z Tebe. Určitě jsi nasbíral plusový body u mamky 🙂 a ještě parádní zážitky podpořený fajn fotkami vysoké. Pěknej výlet jste si udělali. Já dnes ráno viděl volavku tak na 200 m 🙂

  Měj se.

  Jirka
  Září 1, 2019

Napište komentář