Moji známí z divočiny


Dovolil jsem vypůjčit název této sekce od kamaráda Štěpána (snad promine),potažmo od spisovatele Setona (ten promine určitě;o) Rád bych Vám touto formou představil pár svých známých z divočiny, tedy kolegy a kamarády, kteří "trpí"stejným postižením jako já.
Tak abecedně:

Honza Moučka ( Mouka)

SONY DSC

Ostravský fotograf, turista, golfista a srandista. Má skvělou kondici díky neustálému lezení po horách nahoru a dolů. Má taky chalupu v Jeseníkách odkud podniká výpravy za úlovky, obrněn obrovskou trpělivostí a málokdy vyjde naprázdno. Fotí i v revírech na Opavsku a Ostravsku, fotí Canonem a zdary i nezdary bere s nadhledem a motem "hlavně být venku". Jeho fotky jsou reálnou pohlednicí pod pokličku přírody, kam se dostane málokdo.

Honza Ovesný ( Ovsík,Pšenička)

SONY DSC

Kamarád ze Vsetína, specilista na lovy okamžiků díky své pohotovosti. Navíc "pouští ven" jen technicky precizní fotky ( patrně následek povolání nástrojaře). Má ohromný cit pro atmosféru snímků a na jeho ranní srnčí fotky či záběry z jeleních říjí v jeho utajeném revíru je radost se dívat. Stejně jako Honza fotí Honza Canonem.

Štěpán Mikulka ( Steve)

SONY DSC

Bruntálský hasič,muzikant, spisovatel,básník,cestovatel a fotograf. K dosažení fotografického úspěchu stačí Štěpánovi jen pár maličkostí - perfektní znalosti obecné, místní, mistrovské maskování, přirozený talent a asi i nějaký magnet na vše živé co kde běhá a lítá. Těžko se najde někde větší archív volně žijících tvorů než na jeho záložním disku. Kam se pohne, skáčou mu před objetiv všichni živí tvorové. Rád podniká výpravy za poznáním krajiny a lidí do Pobaltí, Karpat ale i za Polární kruh a vlastně všude, kam jen si kdo vzpomene. je autorem či spolautorem mnoha projektů souvisejících s ochranbou přírody.Je držitelem prestižní fotografické ceny Zlatého jelena Slávy Štochla. Fotí Canonem.

Václav Vašíček (Venca)
Myslivec a fotograf z Břidličné, patřící do vzácného druhu pravodatných myslivců s velkými znalostmi a zkušenostmi o zvěři a přírodě. Své revíry zná dokonale, má ohromnou zásobu historek z doby, kdy myslivost byla ještě srdeční záležitostí a posláním a ne kratochvílí zbohatlíků. Jeho láska ke zvěři a nesouhlas s dnešním "stylem" je znát z každého slova které na dané téma vyřkne. Fotí Canonem a Sigmou, rád se toulá za kamzíky v Jeseníkách ale podniká i výpravy za kamarády do Čech i za hranice. Jeho fotky jsou převtělením radosti ze setkání se zvěří i hezkou krajinou.Je rovněž držitelem sošky Zlatého jelena Slávy Štochla.

Všichni tito Moji známí z divočiny mají své webové stránky, které naleznete v Menu - "ODKAZY" - doporučuji!