Cosi se mi nasbíralo

A mohu konečně i prohlásit, že se toho nasbíralo docela dost. Jasně, nějakou kulíškárnu jsme asi čekali, taky že něco je. Ale to je asi na samostatnou kapitolu. I když předem říkám, že tak povedené fotky jako z prvního setkání už nemám. Ale mám pár jiných a s nimi i nějaké zážitky, a co hlavně - pořádný zmatek v hlavě:o) Jelikož minule to bylo jen o ptácích, tentokrát přidávám mix z konce května. Konečně se mi totiž podařilo vidět a dokonce občas vyfotit nějakou zvěř. Jako první to bylo setkání s divočáky. Ovšem tady úspěch nepřišel. Velká černá bachyně šla mistrně v zarostlé olšině tak, že nebylo možno vyfotit ji, pokud by mi nestačil její černý hřbet. Jen jeden lončák povyšel trochu do prostoru, ale taky nic na dobrou fotku.A pak přišla série srnců ze dvou po sobě jdoucích rán. Všechno v lesních, tedy pasečních biotopech.I jedno smolné ráno z Jelení cesty mám. Divočáci mručeli v mokřině v mladých olších a já marně čekal, že se ukáží. Otočil se vítr. A jak tak čekám, vidím cosi rezavého v cestě. Liška. Jde ke mně. Chystám se, zakleknu, pořizuji pár dokumentů z dálky a už už vidím, jak vychází na hrbek, kde ji skvěle uvidím. No nevyšla, stočila to do paseky. A o pár stovek metrů dál úpně stejný průběh s kunou. Takže nula.A aby byl mix, tak něco i o ptactvu. Strakapoudi hnízdí, to víme. Já vím o čtyřech dutinách, u dvou z nich jsme se zastavil. Krátce, mladí ještě nevystrkují hlavičky z otvoru, tak jen tak na průzkumné fotky. A u toho občas sedne i něco jiného v okolí.Po týdnech mě jednou ráno zlákaly i mufloní louky. A kupodivu, mufloni na nich byli. Ovšem daleko a v tetelícím se vzduchu. tak jen pár dokumentů i se srncem, který se 70ti členné tlupy docela vylekal.Víkendové dopoledne jsem trávil u ledňáčků. Krmí ale jsou opatrní a rychlí. Naštěstí se něco povedlo.A zatím poslední radosti jsem prožil na Jelení cestě ( konečně!), bylo to supr ráno po dlouhé době.Tak to byl můj konec května. Kulíšky dám příště, už jsou vylítlí, takže tam už nepůjdu a třeba bude víc času na "agendu";o)

 1. Tak to je super sbírka a moc povedená ( jako vždy ). Máš pravdu, laň je přenádherná v krásném prostředí. Ledňáčci také nemají chybu, ale i srnčí, liška, mufloni, prasátko a ptactvo jsou super.
  Hezké dny, dobré světlo i zážitky :o)

  Květa
  Červen 7, 2023
 2. Díky za komentíky přátelé. Přiznám se, že největší radost mi udělala laň. Ale jelokž vím, že má koloucha, trochu mě zamrzelo, že ho neměla s sebou;o)

  Martin
  Červen 5, 2023
 3. Ahoj.
  No, nasbíral jsi toho hodně a všechno se mi líbí. Zvěř v pěkném prostředí a ten lončák je parádní.
  S pozdravem Václav.

  Václav
  Květen 31, 2023
 4. Nádhera, tleskám a těším se na kulíšky 🙂
  Zdraví Jana

  Jana
  Květen 31, 2023
 5. Já to čekal!
  Jakmile kdesi cosi vypustíš, visí ve vzduchu záplava parádních fotek.
  A fakt.
  Poslední ledňák je supr, vysoká jakbysmet, srnčí mladíci jsou legrační, ale ti starší taky pěkní.
  Jdu na ty velryby …..

  Mouka
  Květen 30, 2023

Napište komentář