Bídný vstup do nového roku

No jo, je to tak. Vloni v tuto dobu jsem se bavil na újedi s káňaty a jestřábem, letos nic. Je zkrátka asi "jiná zima". Káňata vůbec nejsou vidět, a to ani na polích u silnice. K návnadě lítá jedno jediné, ovšem jen občas a jen na chvilku. Jestřáb se už 3 týdny neukázal. Takže díky fotopasti, které ovšem moc nevěřím, netrčím v krytu jako vloni téměř denně, ale jen občas. Během těch pár pokusů mi jen jednou sedlo to zmiňované káně, ovšem nedalo mi šanci. Tu mi dává jen strakapoud a sýkorky.Nedávno sice kdosi celou újeď rozebral, dokonce i deka z daňka byla 30m daleko, ale fotopast mlčela, neprozradila návštěvníky. Vypadá to, že si fotí jen tak kdy se jí zachce. Ale já vím, že to spáchali krkavci, viděl jsem jich nad lesem několik. No tak tedy chodím obden kontrolovat újeď a tu nervydrásající fotopast, sypat sýkorkám a venčit u toho Ketynu. Občas si cvaknu blízké ledopády.Na šoulačce jsem byl tento měsíc jen třikrát, počasí tomuto způsobu příliš nepřeje. Buď je zmrzlo bez sněhu a křupe to nebo jsou šedivé deky. Nic jsem neviděl, nefotil. Až dnes nějaký dokument na čerstvém sněhu. Ale mufloni se motali buď v mlazině, kde to nešlo vůbec, nebo v bučině, kde to šlo jen obtížně. Nadřel jsem se při stoupání a klesání a radost mi udělalo i krátké setkání s lišákem ve svahu staré bučiny. Po sérii snímků zmizel v noře pod placákem v malé roklince. Takže to je tak nějak vše ...zatím...letos..

 1. Ahoj. Neplač, nenaříkej! 🙂 Vždyť máš fajn zážitky a fotky taky pěkný. No a na újedi říkáš slabota, ale káňata nejsou vidět ani u nás, tak kam se poděla netuším. Některé roky to bylo okolo silnice jak v “ slepičárně “ a tuhle zimu potkám tak dvě, tři.

  Měj se.

  Jirka
  Leden 25, 2022
 2. Ahoj Martine, super fotky máš. Krásného strakoše, brhlíka i babku. Ledopády úžasné, my nemáme ani mráz. Mufíci v krásném světle na sněhu a TOP lišák. Jak můžeš psát o bídném vstupu :o)). U nás stále tma, mrholení a bláto.
  PS: Koukám, že u Vás bude mrznout a sněžit, tak si to konečně užiješ. To určitě dravci na újeď přiletí.
  Hezké dny, dobré světlo a štěstíčko.

  Květa
  Leden 24, 2022
 3. Martine ahoj.
  Myslím, že u té nory pod placákem to může přinést další úspěchy při kaňkování. Jinak fotky máš fajnové a máš aspoň něco 🙂 to já nemám nic … 🙂
  Přeji Ti ať se Ti daří 🙂
  S kamarádským pozdravem Václav.

  Václav
  Leden 22, 2022
 4. Díky Honzo. Ta nora bude spíš jen taková přechodná na kańkování.

  Martin
  Leden 21, 2022
 5. Tak máš aspoň cosi!
  Mufloni v bučinách jsou fajní, liška super! Aspoň víš, kde má noru na jaro :-).
  A máš recht, zmrzlé listí a tráva bez sněhu je na prd, nedá si nic došoulat.
  Mívej se!

  Mouka
  Leden 20, 2022

Napište komentář