Říjnová uzávěrka

Tak je tu listopad a je třeba uzavřít říjen. A bude to uzávěrka velmi rychlá. Shrnuto sečteno, v druhé půli měsíce to nešlo. I přes většinou fakt pěkné počasí zvěř nespolupracovala. Asi jsem to měl udělat jako Vašek, sundat dlouhé a chodit s krátkým, krajinářským sklem. Měl bych pak aspoň co vystavit, tak jako to má na svých stránkách on. Ale já takový objektiv vlastně ani nemám :o)) Takže chodím s teleobjektivem, chodím, doufám, střídám lokality. Prach a bída to je. Vysokou nevídám vůbec, jednou jedinkrát se mi povedlo potkat fotitelně srnčí zvěř. Muflony potkávám častěji ale většinou jen v hustém lese.Zatím pouze jednou se mi poštěstilo vidět je na louce. Ovšem nic moc z toho nebylo, nějak rychle se otočili k lesu. Naposled mi celá tlupa překlusala přes lesní cestu snad 10 m přede mnou. Nic moc jsem nestihl v tom fofru a překvapení.A tak mi jedinou radost trošku dělkají králíčci, kterých je teď plný les a na nahrávku pěkně reagují. Jen teda chvilku neposedí, takže na jeden úspěšný cvak mám asi dvacet snímků s prázdnou větvičkou. No a ještě všudypřítomné sluky mě velmi těší, ovšem ne z toho fotografického pohledu ale jen z pohledu toho, že je vídám vystartovat přede mnou i 5x denně. Tak a to by bylo vše. Stručné jak jsem slíbil, ale rád bych, aby to tak nemuselo být.

 1. Díky za komentíky přátelé.
  Květo dravci jsou v pořadí, ale fakt až se sněhem. Navíc louka je letos v katastrofálním stavu, už druhý rok nesečená, takže se to ani technicky nedá.

  Martin
  Listopad 18, 2021
 2. Ahoj. Dobře jsi ukončil říjen. Na chlupatý fotky jsme zvyklí, tak fotky těžko dohnatelných králíčků hodně potěšily.

  Měj se.

  Jirka
  Listopad 11, 2021
 3. Tak jsi hezky uzavřel říjen. Muflony máš super (první výstavní), srny úžasné (druhá luxusní) a krásné králíčky (čtvrtá TOP). Opět hezké čtení i fotografie. Přeji hezké dny s krásným světlem.

  PS: U nás krouží hafec dravců, co prubnout tu tvou újeď. Nebo se musí čekat na zimu? Máš skvělé fotografie dravců a rád je fotíš.

  Květa
  Listopad 9, 2021
 4. Ahoj Martine,
  tož cosi jsi aj vyfotil, tak zlé to tedy nebylo :-).
  Pro mě nejlepší poslední králík a srna se srnčetem! Takhle krásně já je letos nemám ani náhodou.
  A za chvíli ti přibudou další berani!
  Honza

  Mouka
  Listopad 5, 2021
 5. Ahoj 🙂
  No, co říci, jen to, že skvělá uzávěrka !!! 🙂
  Díky za podívání 🙂
  S kamarádským pozdravem Václav.

  Václav
  Listopad 4, 2021

Napište komentář