Report z poloviny října…

Je podzim, docela typický, chladný i slunečný, deštivý i mrazivý. Nenaháním daňky, jak by se slušelo v tento čas, vlastně nic konkrétního nenaháním. Jen se courám po revíru a hledám cokoliv. Občas zajdu na jelení cestu, většinou zbytečně, ale táhne mě to i do jiných míst.

Bylo 11.10. když ráno ještě ( nebo spíš po čase ) zatroubil jelen. Dvakrát a dost. To mě docela nastartovalo navíc když jsem zřetelně U kulíška slyšel zalámání v olšině. Ale nic. Nikde se nic neukázalo. Až po nějaké době opět cosi slyším. Je to v pasece, nevidím tam skrz kolečko olší. Je to k zoufání, ten zvuk táhnoucí zvěře vysokou trávou i občasné prasknutí větviček je tak slyšet, ale vidět není nic! Až se zvuk začne vzdalovat, mezi ojedinělými kmeny vidím paroží. Daleko. A než se mi podaří dostat ho do hledáčku, je ještě dál. A pak už není vůbec.Hm, tak škoda. Čekám v kraji jelení cesty další půlhodinu, když si všimnu táhnoucího kusu vysoké vlevo ve žlutém moři trav v pasece. A míří k olším. Tam většinou chodí zvěř, když přesazuje cestu. Rychle se posunu o dvě desítky metrů výš, vmáčknu se do krajní olšinky a čekám. A je to tady! Z mlází vystupuje laň. Dovolí mi pár snímků při červeném světle. Volně přechází cestu, nad ní přesazuje další kus, ani nevím co to bylo. Tak nakonec jsme spokojen s dnešním ránem...Kolem poledne mě práce přivádí pod asfaltku, do pasek, kde občas bývají mufloni. Beru proto raději foťák s sebou. A opravdu tam byli. Ale tak nějak bez ladu a skladu, chaoticky a hlavně mezi námi byla opět a zase ta přerostlá tráva.Šaška jsem viděl po čase, tak je to dobré.

No a co tam máme dál? Třeba setkání s jelením špičákem v pasece při zamračeném ránu, kdy jsem musel použít ISO 8000. ...... jindy večer laň s kolouchem, ovšem, a jak jinak, tráva tráva tráva...Taky tři kousky daňčí zvěře v sousedním revíru, ovšem opět nestíhačka. A ještě ...málem mi dnes jelen skočil na hlavu, tak jeden cvak v sebeobraně:o)No a to je vše, přátelé...

 1. Díky všem za komentíky a zastávku. Tohle období bylo ještě na tu bídu jakž takž, ovšem teď? Teď je to hotová nouze ( asi jako v energetice a PHM :o)

  Martin
  Listopad 2, 2021
 2. Ahoj Martine, na tu podzimní depku, kterou cítím z tvých řádků to máš skvělé. Laň v úžasném světle, povedený jelínek a bělka je úžo. Fotky muflonů a datla jsou fajn, ale ta ranní (východ slunce) to je paráááda. Hezké dny, dobré světlo a další skvělé fotky.

  Květa
  Říjen 26, 2021
 3. Máš tam pěkně živo. Pěknej podzim na fajn fotkách. Moc nechybělo a vyrazil by ti foťák z ruky ten jelen 🙂

  Měj se.

  Jirka
  Říjen 25, 2021
 4. Martine ahoj.
  Bych si nechal líbit takové cárání, fakt znovu je se nač dívat. Škoda, že ti ten jelen nedrobil, tak aby jsi ho mohl vyfotit při troubení, ale i tak, opět parádní – všechno!
  S kamarádským pozdravem Václav.

  Václav
  Říjen 17, 2021
 5. Tak ta poslední fotka je akční jak sviňa!!! To musela být zajímavá podívaná, asi bych se koulel smíchy, tě vidět. 🙂
  Ta laň je skvělá, Martine! I jelen špičák a bílý daněk ….

  Mouka
  Říjen 14, 2021

Napište komentář