Večerní šoulačka

Původně jsme nechtěl nic psát a jen vložit nějakou fotku do Galerie, ale nakonec tedy pár řádků, opravdu velmi stručně... Je chladno a větrno, vítr severovýchodní nebo tak nějak. To mi vyhovuje. Jdu jako posledně, stejnou trasu, jen dnes si ji prodložím o oblouk kolem tzv.Slaniska. Už z makadamky vidím pohyb kolem olšinky. Vysoká. Nevím kolik, asi dva kusy. Zatahují do mlaziny, patrně odcházejí vyrušeni drtičem klestu v pasece opodál. No jo, u nás v revíru se maká i večer;o) Zkouším se vrátit zpět a stoupnu za vývrat v Bažinách. A opravdu za nedlouho dva jeleni vytahují z mlaziny a krajem olší táhnou přes paseku. A dokonce už i u nás mají někteří shozeno.

Pánové zmizeli mezi vývraty a já se jal pokračovat v plánu. V zabordelené pasece U mostku mě slyšeli dva berani a odběhli bez obeznání. U Slaniska jsem si na poslední chvíli všiml v průseku mezi mlazinkama mladého muflona. Přesšel do boučí v kraje paseky. Nakonec tam byli tři ale já viděl jen dva...
No a pak už po západu slunka ještě kouknout ke skalce. Nic. A tak ještě linkkou dolů tam, kde jsem minule fotil koloucha. Nic. Otočka, vracím se. A při tom koukám na černý kolos. Bachyně se pohybuje přesně tam, kde jsem před třemi minutami prošel. Zajímavé. Zkouším fotit, nejde, vidím jen hřbet. Celou ji zahlédnu jen v momentu, kdy spěšně s mručením odvádí pruhovaná selata do břehu bukové mlaziny.

No tak na tuhle hodinku a půl dlouhou šoulačku si nijak stěžovat nemohu;o)

 1. Tyjo, také to skoro nestačím sledovat..to máš skoro každý druhý den článek se spoustou parádních fotek. Parádní pokoukání zase 🙂 Ti jeleni vyšli v krásném prostředí i světle..no jen tak dál, těšim se co přijde příště :))

  Marek
  Duben 15, 2019
 2. Hoši, prču si ze mně dělat, to vám jde ze všeho nejlíp!
  Jirko doufám, že by to nebyl promarněný půlden!

  Martin
  Duben 12, 2019
 3. Ahoj. Mám ještě půl dne staré dovolené, tak přemýšlím, že si ji vezmu a vyrazím. Ne ven, ale k počítači, protože už to tady nestíhám po chvilkách sledovat. 🙂 Je fajn, že se daří.

  Zdravím z Vysočiny.

  Jirka
  Duben 11, 2019
 4. Jane to máš pravdu 🙂

  Václav
  Duben 11, 2019
 5. Václave, stačí jen mít malou zahrádku, zasadit pár stromů ….. jak myslíš, že to Martin má? 🙂
  Na to se už nedá ani dívat, jak to má perfektní!

  Mouka
  Duben 11, 2019
 6. Ty chodíš šoulat do ZOO , no znovu super ve zvěři a parádní fotky!! 🙂

  Václav
  Duben 10, 2019

Napište komentář