Osiřelé louky znova ožily

To znamená, že po prázdninách se na ně vrací mufloní tlupa, která vždy koncem jara kamsi zmizí. A objeví se zpět většinou začátkem září. Kde pobývá na čtyřicítka kusů od půle června do teď, to mi asi zůstane navždy záhadou. Předpokládám, že odtáhne kamsi do polí, kde roste obilí a po žních se pomalu vrací "domů". Takže od teď mám v revíru zase živěji a mám se nač těšit. Včera mě mufloní tlupa utopená v mlze odhalila díky větru, dnes jsem se snažil být prozíravější. I když ráno ze silnice nic vidět na loukách nebylo, zkusil jsem to naslepo. Zvěř mohla být v místech, kam z cesty není vidět nebo ji mohl ukrýt mlžný opar, pokud by se nacházela až nahoře u lesní stěny. kvůli větru jsem dnes zvolil východ z lesa bližší linkou a hned mi do oka padla skupinka beranů. Jenže byli vlevo, čili opět jsem stál ve špatném větru. Než jsem ukryt za bukem vybalil techniku, byli berani v trapu. Naštěstí vpravo byl zbytek tlupy.

Jenže nebylo to tak blízko jak bych potřeboval. Navíc se muflonky stále pastvily a nenápadně se při tom ztrácely za horizontem. Trvalo hodně dlouho, než nějaká z nich zvedla hlavu.

Bylo mi jasné, že tlupa zvolna míří k ochozu vedoucího do lesa a tak jsem zariskoval a za bukovou stěnou se pokusil přiblížit. Vyšlo to, jenže už jsem zastihl zvěř zatahující do porostu. Přesto se pár záběrů povedlo. Celá tlupa asi dvaceti kusů, převážně muflonek, v klidu zatáhla a já mohl jít po svém. Přišlo mi, že v tlupě je nějak málo muflončat ale možná už je nedokážu rozlišit od dospělých, resp. ročních kusů.

 1. No konečně, že?:-)

  Štěpán
  Říjen 2, 2018
 2. No Ty jedeš. Fajn pokoukání aj počtení. Máš tam pěkně zazvěřeno. Dneska ráno jsem byl, ale jen jsem pásl.

  Měj se.

  Jirka
  Září 9, 2018
 3. Ahoj, tož máš jich tam fakt dost! A fotitelně!
  Já byl taky a ani chlup 🙁

  Mouka
  Září 9, 2018
 4. Ahoj,
  pěkně ses rozjel po srnčí říji – parádní fotky !
  Je dobře že jsou mufloni znovu na loukách 🙂

  Václav
  Září 8, 2018

Napište komentář