Šedivé ráno se srnci

Tentokráte jen velmi stručně.
Večer jasno, nebe plné hvězd, mrzlo. Budík posouvám o hodinu dříve, ráno vstávám do tmy. Ovšem do té bez hvězd a bez mrazu. Když už jsem vzhůru, jedu zkusit krátkou čekanou. Cestou od auta ke kazatelně do táhlého svahu zklamaně obeznávám, že sníh zde již skoro sešel a jelikož ani ten večerní mráz do rána nevydržel, není ani jinovatka. Přesto usedám za žebřík na jednu z kulatin tvořící podstavec kazatelny a kupodivu do 10 minut se objevuje srnec. Světlo žádné, sněhu jen skromné zbytky, přesto zkouším pár záběrů mladíka v lýčí.
Srnec popochází, paství se nevím na čem a po chvíli zvedá hlavu a jistí ke stěně lesa.
A už vidím proč. Na louku vychází další srnec, o kousek snad silnější.
První srnec je v pohybu, pomalu mě obchází obloukem, musím se točit. Druhý srnec dlouho nepobyl, zmizel ani nevím jak. A tak se soustředím na prvního. Světlo furt nepomáhá, zoufale cvakám na dlouhé časy. A srnec se dostává nalevo ode mne, do míst, která nejsou příliš fotgenická. Holé pastviny v pozadí, horizont, šedá plechová obloha. Ale srnec se dostává blíž a já dnes fotím půjčenou pevnou čtyřstovkou od Mouky. Kdyby někdo viděl, jak komicky se snažím odzumovat pevné sklo, asi by se pobavil. Zvyk je zvyk. Nešlo to.
Nakonec mě srnec odhalí, jak jinak.
Po hodince jsem se setkal ještě se srnou. Tentokrát komicky vypadala ona. Měla nějak divně protažený "čumák" a když se podívala na mě, tak zase křivou "hubu".
Docela jsem si zafotil, ovšem vůbec bych se nezlobil, kdyby mi pomohlo ranní slunce, které dnes mělo "áčko". Proto vznikla řada mazanic, především těch, kdy byl srnec sice v pomalém, ale přeci jen pohybu.

 1. Ahoj. Tak to jsi pěkný fotečky pořídil. Fajnovej srneček a to odzumování si dokážu představit 🙂

  Jirka
  Březen 25, 2018
 2. Zdar, krásné záběry. Hlavně se mi líbí ti dva kráčející

  Jan Ovesný
  Březen 24, 2018
 3. Ahoj „čumáku“
  pěkný zážitek máš i se 4stovkou a aspoň sis za fotil.¨Fotky jsou pěkné .
  Myslím, že to je ta srna věkem pokročilém co jí mám na webu, chybí jí prostřední dvařezáky 🙂
  Tak že vzorec spodní čelisti by byl 2-1-6 (2-1-3-3) 🙂

  Václav
  Březen 23, 2018

Napište komentář