Za muflony

Když píšu "Za muflony", myslím tím doslova. Tedy ne, že jsem za nimi vyrážel a fotil, tedy i když vlastně to taky, ale hlavně to znamená, že jsem byl opravdu ZA nimi. Možná to díky dlouho nepřidanému příspěvku zde vypadá, že se flákám a nikam nechodím, ale opak je pravdou. Pravdou ale také je, že se mi hrubě nedaří. Nevymýšlím nic extra, jen se tak 2x týdně pokouším obstojně najít mufloní partu a hlavně udělat obstojný snímek. Jenže to nějak drhne. Téměř při každém pokusu v terénu sice muflony najdu, ale fotky, které vzniknou patří bezpečně do Windousího koše.
Většinou, vinou promrzlé vrstvy listí či krusty v rozježděných lesních linkách, o mě tlupa ví dříve než já, to pak končí naprostou absencí fotky. Anebo, když se podaří dostat na jakous vzdálenost v klidu, zavazí vše možné, hlavně všudepřítomný klest po megalomanské těžbě nebo vysoké trávy či bukové zmlazení. A hlavně, ve velkém procentu se dostávám k muflonům do zad.
Takže mé pokusy končí ve velké většině tak, jak je vidno na snímcích.
A když už nejsem tak úplně za zády zvěře, jsou objekty velmi daleko na slušný záběr. Ale nevzdávám to a pokusím se znova, hlavně pokud bude trocha sněhu. To, že jsem 2 x prošvihl lišku a bachyni v hustém bukovém zmlazení nedokázal zvěčnit, o tom se raději nezmiňuji.

 1. Peter držím palce a rád bych pak nějakou fotku viděl jak se zadařilo!
  Štěpáne na 75% jsem si jistý, že je to ten, kterého jsem ti posílal onehdá.
  Venco díky, mám sice nějakou skepsi teď ake snad se to otočí…někdy ;o)

  Martin
  Únor 10, 2018
 2. Ahoj Martine.
  Jsi ve zvěři, no jednoduché to není..
  Někdo se nedostane ani tam kde ty ..
  Já věřím, že ty pravé snímky teprve přijdou, přeji Ti to 🙂
  S pozdravem 🙂

  Václav
  Únor 9, 2018
 3. Nemáš toho s těmi ulomenými rohy z blízka, Marťo?

  Štěpán
  Únor 9, 2018
 4. Martin, v nedeľu som po prvý raz šiel u nás cielene na muflony. Dostali sa ku mne informácie,že sa tu u nás vyskytujú. A div sa svete aj som ich v nedeľu našiel. Dve ciest. Fotka síce žiadna,ale pre mňa je úspech že viem kde sú. A ak sa mi niekedy podarí nacvakat aspoň z polovice také fotky ako máš Ty tak budem mega spokojný. Držím Ti palce nech sa začne dariť. A potom hlavne sup sem tie super fotky. Budem sa tešiť. Zdravim Ťa, Peter.

  Peter Kralik
  Únor 8, 2018

Napište komentář